Welcome, visitor! [ Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Trabzon Masaj Ay

  • Listed: Ağustos 3, 2017 2:21 pm
  • Expires: 14 days, 5 hours

Description

Masaj ortalama 4000 yıllık bir hikâyesi ile dünya tarihinde yerini aldı. Kan dolaşımını uyararak vücuda gevşeme, ile birlikte rahatlama hissi uyandıran bir terapi yöntemi olarak ta görülür. Stres ve stresin sebep olduğu çoğu hastalıkların azaltılmasında ve bağışıklık sisteminin güçlenmesinde de etkisi görüldü. Sağlıklı olabilmenin yolu olarak tarif etmek mümkün. Çünkü etkilediği alanlar stres azaltma, kaygı giderme, vücudun ve sinir sisteminin relax olması, kas ve iskelet sistemi üzerindeki ağrıların azaltılması, uyku düzensizliği ve depresif sorunlara olumlu etkisi, sporsal aktiviteler sonrası oluşan sakatlanmalar ve ciltteki canlılık gibi saymakla bitmeyen olumlu etkileri vardır.

Masaj teknikleri uygulandığı ülke özelliklerine göre farklılık gösterse de her teknikte amaç vücuda rahatlama hissi katarak gündelik hayattan koparmamaktır. Genel olarak masör yada masözler ellerini, kollarını, dirsek ve parmaklarını terapi alan hasta üzerinde kullanmakla birlikte cam bardak, bambu çubuğu ve çeşitli egzotik kokuları da kullanırlar. Vücudun tamamı ya da belirli bir kısmına tedaviyi alacak kişinin görüşleri doğrultusunda uygulama yöntemleri vardır. Terapi seansları 10 ve 30 dakika arası değişkenlik gösterir. Ücretlendirme de seansların dakikasına göre yapılır.

Terapi almadan önce terapiste verilmesi gereken bilgiler; kullanılan sürekli ilaçlar var mı, kronik rahatsızlık var mı, gebelik var mı, kısa dönemde cerrahi bir operasyon geçirildi mi oluşabilecek olumsuzlukları ortadan kaldırır. Sessizliğin de hüküm sürdüğü terapist alanında, sıkıntılardan arınmak için denemek gerekir.

 

No Tags

59 total views, 1 today

  

Listing ID: 49759834479e82bd

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply